Home / Oscillators / VFVX321-BBEL-117.3491MHZ
VFVX321-BBEL-117.3491MHZ
detaildesc
VFVX321-BBEL-117.3491MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFVX321-BBEL-117.3491MHZ
Description:
XTAL OSC VCXO 117.3491MHZ LVPECL
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type VCXO
Output LVPECL
Series VFVX321
Package Bulk
Ratings -
Function Amplitude Control
Frequency 117.3491 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 80mA
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm