Home / Oscillators / VFOV415-28GECH-10M000
VFOV415-28GECH-10M000
detaildesc
VFOV415-28GECH-10M000
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFOV415-28GECH-10M000
Description:
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ HCMOS
Type OCXO
Output HCMOS
Series VFOV415
Function -
Frequency 10 MHz
Mounting Type -
Base Resonator Crystal
Package / Case -
Product Status Active
Size / Dimension -
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppb
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C