Home / Oscillators / VFAC570SHHL-1-125.000MHZ
VFAC570SHHL-1-125.000MHZ
detaildesc
VFAC570SHHL-1-125.000MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFAC570SHHL-1-125.000MHZ
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SOJ, 5.08mm pitch
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.550" L x 0.350" W (13.97mm x 8.89mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 50mA