Home / Oscillators / VF594-1-250-24.003 MHZ-TL
VF594-1-250-24.003 MHZ-TL
detaildesc
VF594-1-250-24.003 MHZ-TL
CTS-Frequency Controls
Product No:
VF594-1-250-24.003 MHZ-TL
Description:
XTAL OSC VCXO 24.0030MHZ HCMOS
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type VCXO
Output HCMOS, TTL
Series VF594
Package Bulk
Ratings -
Function -
Frequency 24.003 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD Module
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.550" L x 0.350" W (13.97mm x 8.89mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 12mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm