Home / Oscillators / VF561EBL-1-100.000 MHZ
VF561EBL-1-100.000 MHZ
detaildesc
VF561EBL-1-100.000 MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VF561EBL-1-100.000 MHZ
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SOJ, 2.54mm pitch
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.550" L x 0.350" W (13.97mm x 8.89mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 80mA