Home / Oscillators / VF194SHL-1-38.8800MHZ
VF194SHL-1-38.8800MHZ
detaildesc
VF194SHL-1-38.8800MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VF194SHL-1-38.8800MHZ
Description:
XTAL OSC VCXO 38.8800MHZ HCMOS
Function Amplitude Control
Frequency 38.88 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.303" L x 0.205" W (7.70mm x 5.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 30mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm