TNPW0603402RBHTA
detaildesc
TNPW0603402RBHTA
Vishay Dale
Product No:
TNPW0603402RBHTA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0603
Description:
RES 402 OHM 0.1% 1/10W 0603
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series TNPW
Package Tape & Reel (TR)
Features Military
Tolerance ±0.1%
Resistance 402 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Base Product Number TNPW0603
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±50ppm/°C