TNPW0402470RBETD
detaildesc
TNPW0402470RBETD
Vishay Dale
Product No:
TNPW0402470RBETD
Package:
0402
Description:
RES 470 OHM 0.1% 1/16W 0402
User Guide
Mfr Vishay Dale
Series TNPW
Package Tape & Reel (TR)
Features Military
Tolerance ±0.1%
Resistance 470 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number TNPW0402
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±25ppm/°C