RLR07C35R7FRRE8
detaildesc
RLR07C35R7FRRE8
Vishay Dale
Product No:
RLR07C35R7FRRE8
Description:
RES 35.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance ±1%
Resistance 35.7 Ohms
Composition Metal Film
Failure Rate R (0.01%)
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Base Product Number RLR07
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C