RLR07C3574FRRE8
detaildesc
RLR07C3574FRRE8
Vishay Dale
Product No:
RLR07C3574FRRE8
Axial
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
RES 3.57M OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance ±1%
Resistance 3.57 MOhms
Composition Metal Film
Failure Rate R (0.01%)
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Base Product Number RLR07
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C