RK73H3ATTE5602F
detaildesc
RK73H3ATTE5602F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H3ATTE5602F
Description:
RES 56K OHM 1% 1W 2512
Tolerance ±1%
Resistance 56 kOhms
Composition Thick Film
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Base Product Number RK73H3A
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±100ppm/°C