RK73H1JRTTD1213D
detaildesc
RK73H1JRTTD1213D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H1JRTTD1213D
Package:
0603
Description:
RES 121 KOHM 0.50% 1/10W 0603
User Guide
Mfr KOA Speer Electronics, Inc.
Series RK73-RT
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±0.5%
Resistance 121 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number RK73H1J
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C