Home / Circuit Breakers / CT1-B2-24-615-121-KG
CT1-B2-24-615-121-KG
detaildesc
CT1-B2-24-615-121-KG
Carling Technologies
Product No:
CT1-B2-24-615-121-KG
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL489
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 120 V
Voltage Rating - DC 150 V
Current Rating (Amps) 15A