Home / Circuit Breakers / CT1-B2-14-480-A11-MG
CT1-B2-14-480-A11-MG
detaildesc
CT1-B2-14-480-A11-MG
Carling Technologies
Product No:
CT1-B2-14-480-A11-MG
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL489
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 480 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 8A