Home / Circuit Breakers / CN1-B2-14-663-63H-H
CN1-B2-14-663-63H-H
detaildesc
CN1-B2-14-663-63H-H
Carling Technologies
Product No:
CN1-B2-14-663-63H-H
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series C
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Push to Reset
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL489, VDE
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 480 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 63A