Home / Circuit Breakers / CM3-B0-22-610-10A-C
CM3-B0-22-610-10A-C
detaildesc
CM3-B0-22-610-10A-C
Carling Technologies
Product No:
CM3-B0-22-610-10A-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series C
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Toggle
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL
Number of Poles 3
Voltage Rating - AC 480 V
Voltage Rating - DC 150 V
Current Rating (Amps) 10A