CDR31BP271BKZMAT
detaildesc
CDR31BP271BKZMAT
Vishay Vitramon
Product No:
CDR31BP271BKZMAT
Description:
CAP CER 270PF 100V 10% BP 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 270 pF
Applications High Reliability
Failure Rate M (1%)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number CDR31
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C