CDR02BP221BJWSAR
detaildesc
CDR02BP221BJWSAR
Vishay Vitramon
Product No:
CDR02BP221BJWSAR
Description:
CAP CER 220PF 100V BP 1805
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Base Product Number CDR02
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C