Home / Circuit Breakers / CCLB-303-00DNN-B-A/30
CCLB-303-00DNN-B-A/30
detaildesc
CCLB-303-00DNN-B-A/30
Carling Technologies
Product No:
CCLB-303-00DNN-B-A/30
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Carling Technologies
Series C
Package Bulk
Breaker Type Thermal
Illumination None
Actuator Type Push to Reset
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Approval Agency -
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 32 V
Current Rating (Amps) 30A