8D125W43SB
detaildesc
8D125W43SB
Souriau-Sunbank by Eaton
Product No:
8D125W43SB
Description:
CONN RCPT FMALE 43POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Color Olive Drab
Shielding Shielded
Orientation B
Termination Crimp
Applications Aviation, Marine, Military
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Base Product Number 8D125W
Number of Positions 43
Shell Size - Insert 25-43
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C