8D125F46SB
detaildesc
8D125F46SB
Souriau-Sunbank by Eaton
Product No:
8D125F46SB
Description:
CONN RCPT FMALE 46POS GOLD CRIMP
Shielding Shielded
Orientation B
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Base Product Number 8D125F
Number of Positions 46 (44 + 2 Coax)
Shell Size - Insert 25-46
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A, 45A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C