8D125F43PA
detaildesc
8D125F43PA
Souriau-Sunbank by Eaton
Product No:
8D125F43PA
Description:
CONN RCPT MALE 43POS GOLD CRIMP
Shielding Shielded
Orientation A
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Male Pins
Base Product Number 8D125F
Number of Positions 43
Shell Size - Insert 25-43
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C