8D125F11SN
detaildesc
8D125F11SN
Souriau-Sunbank by Eaton
Product No:
8D125F11SN
Description:
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Base Product Number 8D125F
Number of Positions 11
Shell Size - Insert 25-11
Current Rating (Amps) 7.5A, 33A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C