Home / Oscillators / 25QHTF57-50.0733-PD
25QHTF57-50.0733-PD
detaildesc
25QHTF57-50.0733-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF57-50.0733-PD
Description:
50.0733 MHz XO 2.5V 7.0X5.0MM PD
Update Time: 2024-07-19 17:54:36
Output LVCMOS
Series 25QHTF57
Package Strip
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 50.0733 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 24mA