Home / Oscillators / 25QHTF53-125.0155-OE
25QHTF53-125.0155-OE
detaildesc
25QHTF53-125.0155-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF53-125.0155-OE
Description:
125.0155 MHz XO 2.5V 5.0X3.2 OE
Update Time: 2024-07-19 17:54:22
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Type XO (Standard)
Output LVCMOS
Series 25QHTF53
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125.0155 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 28mA