1.5KE220H
detaildesc
1.5KE220H
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
1.5KE220H
Description:
1500W, 220V, 10%, UNIDIRECTIONAL
Package Tape & Reel (TR)
Applications General Purpose
Product Status Active
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number 1.5KE220
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package DO-201
Unidirectional Channels 1
Voltage - Breakdown (Min) 198V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 344V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 175V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.5A